WOLONTARIUSZ

Wolontariuszem może zostać każdy.

Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić zgodę rodziców na taką działalność.

Aby zostać wolontariuszem, wystarczy skontaktować się z koordynatorem z danego regionu.

Wolontariat w Stowarzyszeniu „Paczka dla Bohatera” to wiele różnych zadań. Od zakupów codziennych, pomocy w codziennych czynnościach np.spacer, poprzez wizyty u lekarzy, odwiedziny w dniu urodzin, przy okazji różnych świąt (np. Święto Niepodległości), po udział w naszych większych akcjach jak np. koncerty, różnego rodzaju uroczystości, dbanie o groby i miejsca pamięci, pakowanie i rozwożenie paczek na święta, Wakacje dla Bohatera i wiele innych.

Jako wolontariusze poświęcamy swój wolny czas i tego samego oczekujemy od nowych wolontariuszy. Oczywiście w miarę możliwości każdego z nas.

Jednak wymagamy, aby każdy wolontariusz uczestniczył w co najmniej 2 dużych akcjach w ciągu roku oraz kilku mniejszych (jak chociażby odwiedziny w dniu urodzin).

Wolontariat w naszym Stowarzyszeniu to przede wszystkim ogromna radość z pomagania drugiemu człowiekowi. Jest to również możliwość poznania ludzi, którzy walczyli o naszą wolność, wysłuchania Ich historii, poznania wielu ciekawych faktów, niedostępnych w książkach. To również możliwość nawiązania wielu wspaniałych znajomości i przyjaźni na lata.

Szukamy osób przede wszystkim odpowiedzialnych. Jeśli uważasz, że jesteś taką właśnie osobą, zachęcamy do kontaktu. Może właśnie rozpoczyna się najpiękniejsza przygoda Twojego życia.